Bad Memories

_O0A6410_Skoda Předně musím říct, že lepší název tohoto cyklu jsem nevymyslel. Zřejmě to je nedostatkem fantazie, ale je to tak. Nejsou to mé špatné vzpomínky, jsou naše. Nás všech.
_O0A6575_Skoda
Cyklus vzniknul v bývalém pracovním táboře Vojna u Příbrami, unikátně zachovalém místě v rámci střední Evropy. Původně zajatecký tábor pro německé vojáky komunisté po roce 1948 velmi rychle přeměnili na pracovní tábor pro odpůrce režimu.

_O0A6380_Skoda

Komunisté smrdí, o tom žádná. Dneska už je ale málo skutečných komunistů. Ti, co se za ně vydávají jsou většinou normální kapitalisté jako ostatní. Bohužel si ale myslím, že ideologie pošlapávající svobodu a lidská práva se dnes pomalinku a plíživě blíží. Je jedno, jestli je vedená fanatickými mysliteli anebo nenasytnými hrabivci. Pomaloučku, polehoučku. V různých formách.

_O0A6428_Skoda

Jasně, každý si může říkat co chce, jezdit kam chce, tak jaké omezování svobody? Jenže to není otázka jen naší země. Nevidíme dál než ke svému prahu, co se děje za hranicemi není naše starost.

_O0A6444_Skoda

Finanční krize posledních let bohužel ukázala, že z myšlenek se lidi nenají. Kus chleba je důležitější než morální zásady. Naše politická elita vedená Milošem K**dou pro kus žvance (pardon, hrst rýže) vleze tak hluboko do čínského zadku, že mají od hoven i kotníky. Vsadím se, že až nám ISIL nabídne barel ropy za dolar, celá vláda povinně konvertuje k islámu.

_O0A6472_Skoda

Moje návštěva lágru a vlastně i celá její příprava byla hodně emocionální. Člověk potřebuje občas vidět věci na živo. Ostnaté dráty a ubikace věznů. Třeba si přečíst, co dělali Češi Čechům. Celé to ve mně jen zvyšuje hladinu morálního splínu, panujícího v tomto období. Ještě víc mě mrzí, že prostě nemám odpovědi. Nevím, jak to řešit a vyřešit…

_O0A6518_Skoda

Celá série je depresivní, ale snad aspoň na konci tunelu je trochu světla …

_O0A6539_Skoda

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*