Hamerský potok v zimě

titulka
U Hamerského potoka jsem se v sobotu zastavil jen na chvíli při cestě z focení v Bavorském lese. Jednak jsem zde v zimě ještě nebyl (ostuda), ale také jsem chtěl otestovat dvě nové věci. Konečně mám pořádný objektiv na krajiny canon ef 17-40, ale hlavně speciální zimní holínky, na které jsem dostal tip od Jirky.

Holínky (jejich oficiální název je Lemigo – Lexpo Greenlander), jsou extrémně teplé (až do -30°C), proti standardním “gumákům” jsou mnohem lehčí a měly by mít i delší životnost.

První věc co mě zaujala je jejich lehkost, opravdu skoro nic neváží. Jsou poměrně tuhé jako většina vysokých bot a na uježděném sněhu to docela klouzalo. Pravé kouzlo však nastalo, když jsem vlezl do ledové vody. Nestalo se totiž téměř nic. Ve vodě jsem stál více než hodinu, necítil jsem žádný chlad, nebyla mi zima na nohy. Musím tedy říci, že jsem to nečekal a byl jsem opravdu příjemně překvapený.

První rychlý test tedy dopadl na jedničku. Další a mnohem větší “testování” mě čeká hned na začátku února, kdy jedu s kamarády fotografovat dravce na Vysočinu.

Holínky by měli mít ve většině obchodů pro rybáře, Ježíšek je pro mne kupoval v Big Fish v Plzni.

Více fotografií Hamerského potoka můžete najít v galerii.

Pokud byste se sem vydali, stačí zaparkovat na Antýglu a dojít kousek po silnici k mostu. Máte-li jakékoliv dotazy k této lokalitě, neváhajte mi napsat :-)

3 Comments

  1. Petr K. 27/11/2012 at 23:00 #

    zdravím fotografa Petra, moc hezky zachycený Hamerský potok. Taky se tam s Jirkou Míchalem chystáme. Čus a v Herálci naviděnou

  2. Aleš Ječmeň 27/11/2012 at 23:00 #

    Fajn reportáž ;-)

  3. admin 27/11/2012 at 23:00 #

    Díky Aleši a Petře. Petr: jj, do Herálce už se zas moc těším.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*