Sony World Photo Awards 2013Sony World Photo Awards 2013

Medvěd hnědý - Brown Bear (Ursus arctos)

Ještě minulý týden těsně před odletem do Řecka za pelikány mě zastihla příjemná zpráva od vedení mezinárodní fotografické soutěže Sony World Photo Awards. Moje fotografie medvěda se v kategorii “Příroda & Život v přírodě” dostala do tzv. “commended” výběru, tj. do cca 50 vybraných. Už to sice není top 10 jako loni, ale i tak to moc potěšilo. Podle údajů od organizátorů to bylo z více než 54000 obrázků od fotografů ze 170 zemí.

Medvěd hnědý - Brown Bear (Ursus arctos)
After very big success in the last year one of my pictures got into commended list of the Sony World Photo Awards 2013. It is commended in the Nature & Wildlife category and pictures were chosen among more then 54.000 photographs from 170 countries.

Stejně si ale nemůžu odpustit drobnou kritiku organizátorů. Loni se jim totiž při vyhlašování povedla pěkná bota – email o umístění v top 10 totiž poslali více lidem než měli a způsobilo to pak dost nepříjemností a naštvaných či frustrovaných fotografů. Své by o tom mohl vyprávět třeba i Petr Bambousek. No jednou se to asi stát může, ale že si to letos zopakují ještě jednou, to jsem fakt nečekal :-). Opět to vyvolalo poprask, jak na webu soutěže, tak hlavně na jejich facebooku. No zkrátka nechtěl bych být v kůži člověka, co už to takhle dvakrát pěkně “zvoral”.

Tak snad už jen odkaz na commended galerii.
Ale hlavně se podívejte na vítězné fotografiie, pár kousků stojí určitě za to.

(PS: fotografie medvěda vznikla v Tierparku v Bavorském lese, zooparku na německé straně Šumavy – mém oblíbeném místě).
Here’a link to commended gallery but also take a look at the shortlisted photographs. Many of them are more then great!

2 Comments

 1. Izzino 28/05/2013 at 13:03 #

  Ano tomu sa hovori smola. Jeden den som dostal najkrajsi mail mojho zivota. Si v tom 10. Druhy den som dostal zase mail najhorsi a to ze prepacte stala sa chyba, ste “iba” jeden z 50 tich.

  Izzi

  • admin 28/05/2013 at 13:15 #

   Přesně tak! Ale co, svět se asi nezboří 🙂
   Hlavní je, že nás to focení baví.

   Díky

One Trackback

 1. By Ohlédnutí za rokem 2013 | pkmphoto.cz on 26/12/2013 at 19:07

  […] soutěže Sony World Photo Awards. Po skvělém úspěchu vloni se i tentokrát dostala jedna moje fotografie do finále. Nebylo to sice už TOP 10, ale “pouze” nejlepších 50. Moc příjemná zpráva […]

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*