Ohlédnutí za rokem 2012

S blížícím se koncem roku nastal čas trochu i bilancovat, co všechno se povedlo a co zas ne. Rok 2012 byl velice důležitý, jak pracovně, tak co se týče mé rodiny no a samozřejmě také fotograficky.
Velmi důležitým momentem v mém životě byla účast ve finálne fotografické soutěže Sony World Photo Awards. Pomohlo mi to si utřídit myšlenky a názory na mnoho věcí v mém okolí. Díky soutěži jsem poznal několik nových a zajímavých lidí (ať už osobně anebo přes internet), kteří mají a budou mít na moji tvorbu asi velký vliv. Celkově mi to hodně pomohlo rozmyslet se a rozhodnout, kam a jak bych chtěl s fotografováním pokračovat a kterým směrem se dát. Názor jsem si vytvořil i na pár (naštěstí jen pár) nepřejících lidí a tak už dnes vím, že krásné fotky neznamenají výborného člověka (alespoň ne pro mě :-)). I za to jsem rád.


Celkově jsem s rokem spokojen, i když se zdaleka nepodařilo vše, co jsem chtěl. Rád bych tak v několika řádcích popsal tento uplynulý rok :-)
Už v lednu 2012 jsem se sešel s kamarády fotografy v Herálci na aranžovaném fotografování dravců a sov. Počasí nám tentokrát opravdu “přálo” a vyzkoušeli jsme si práci v arktických podmínkách, kdy ráno klesaly teploty k mínus 25 stupňům.

Sovice sněžní, Snowy Owl (Bubo scandiacus)

Následovala návštěva ostrova Helgoland, kterou jsem si užil naprosto maximálně. Nejen díky zvířatům, ale i díky kamarádům, se kterými jsem tam vyrazil byla výprava na tento německý ostrov z mého pohledu naprosto “famózní”! :-)

img_3255_sm
Jaro jsem strávil s mými oblíbenými bahňáky, kousek od Plzně a doufám, že příští rok to bude podobné.

Spolu s rodinou se nám snad alespoň trochu povedlo v květnu zachytit tulipánové šílenství v Holandsku.


Podařilo se mi rovněž návštívit rakouská jezera v okolí Nezideru, další místo, které určitě stojí za další a delší návštěvu.

img_2881_sm1200
Nicméně hlavní letošní výpravou byla Itálie, oblast Gran Paradisa. Pokusili jsme se najít symbol místních hor – kozorožce alpského. Něco nafotit se povedlo, ale ještě teď mi z toho bolí nohy :-)

img_7053_sm1200
V létě a se začínajícím podzimem jsem strávil rovněž spoustu času na našich rybnících spolu s vážkami, ale také volavkami.

Kuk

Na lovu
Podzim a začátek fotograficky velice vděčných inverzí jsem slavil kde jinde než na Šumavě.

hrad Kašperk

A co říci na závěr? Jen se modlím, abychom byli já i moje rodina zdrávi a aby mě i nadále podporovali ve všem, co dělám, stejně jako dosud.

Pokud se vše podaří už na začátku února odlétám s kamarády na krátkou výpravu směrem na jih a na konci března snad ještě mnohem dál. :-)

Děkuji všem návštěvníkům tohoto blogu, doufám, že i příští rok sem zavítáte a naleznete tu obrázky, které se budou líbit (snad).

One Comment

  1. Miroslav Scholz 26/01/2013 at 21:28 #

    Krásné fotky.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*